Gräddkanna silver
2017-04-16
455618
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, 1800-tal, Sverige, nyrokoko, otydliga stämplar, invändigt förgylld, höjd 12,5 cm, vikt ca 154 g
Fot med smärre buckla