Tysk slaglåsstudsare
2017-09-24
455364
| Klubbat belopp | 6 600 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SLAGLÅSSTUDSARE, tysk, 1800-talets mitt, signerad Julius Kolb in Mehlis, oktagonal räfflad pipa, kaliber ca 16 mm, bakåtvänt graverat lås, avtryckare med ställbart snälltryck, helstock i valnöt med beslag i graverad vitmetall, längd 119 cm
smärre träskador, flisa ur hornnäsan