Spegellampetter gustavianska

Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska
Spegellampetter gustavianska

Klubbat för:

37 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, 1 par, 17/1800-tal, gustavianska, för 2 ljus vardera, förgyllda, skuren dekor och pastellage, krön med dekor av blommor, ca 80x59 cm

Lösa ljusarmar, omarbetade, senare fästen och ljushållare, borrade ljusmanschetter, ytskador

455278

2017-04-15