Design Stig Lindberg
2017-04-20
455196
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
STIG LINDBERG (1916-1982), vas, Gustavsberg 1971, stengods, glaserad i turkos och vinrött, signerad Stig L Gustavsbergs Studiohand, höjd ca 15,5, diameter 13,5 cm
PROVENIENS: Inga-Britta Lindh