Bägare och såssnipa luktdosa
2017-04-10
453539
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BÄGARE, SÅSSNIPA, LUKTDOSA, silver, 18/1900-tal, luktdosa hjärtformad med graverade dekor, stämplad 800, såssnipa Danmark, bägare med graverade dekor av blomster, otydlig stämpel, höjd ca 8-9 cm, vikt total ca 410 g
Såssnipa med gravyr och vapen, bägare med minder bucklor