Matbord Sengustaviansk
2017-04-08
453261
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
MATBORD, sengustaviansk, 1800-talets början, fanerade med mahogny, 3 senare iläggskivor samt stödben och stödripor, höjd ca 74, diameter 114, iläggskovor vardera 59,5 cm, mässingsklammrar medföljer
Slitage, smärre ytskador