Kina 1800-tal
2017-04-06
452959
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
GALLERSKÅL, TALLRIK, 2 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, varierande dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 27 cm, diameter ca 25 cm
Skålen med lagningar