Tallrikar Famille rose
2017-04-06
452946
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 2+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm
Den udda med nagg, kantlagning samt stjärnspricka