Ring 18 k guld med turkos
2017-04-06
452935
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RING, 18 k guld, i form av orm med cabochonslipad turkos, empire, 1800-talets början, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 3,8 g
Bruksslitage, turkos med spricka, ringskena något ojämn