Örhängen guld
2017-04-06
452799
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18 k guld, varav 1 par med orientpärlor och klockformad dekordel med koboltblå emalj, höjder ca 3-3,5 cm, total vikt ca 7 g
Omfattande emaljskador, lagningar