Skål silver Ryssland
2017-04-05
452664
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
SKÅL, på fot, med hänkel, silver, Ryssland, stämplad S:t Petersburg, 1800-talets första hälft, punsad dekor av ymnighethorn och snäckor samt dekorbård med bladverk, invändigt förgylld, genombruten hänkel, höjd inkl hänkel ca 24 cm, längd ca 24 cm, vikt ca 638 g