Skål med hänkel silver
2017-04-05
452579
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SKÅL med hänkel, silver, 1800-talets första hälft, sannolikt mellaneuropa, otydliga stämplar, delvis godronnerad, dekorbård med bladverk, invändigt förgylld, höjd ca 20, längd ca 18 cm, vikt ca 496 g