Kista barock
2017-04-04
452438
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KISTA på pelarfot, barock, alm samt valnöt, med inläggningar i ben och mässing, höjd 78, 62x47 cm, nyckel finns
Proveniens:enligt uppgift inköpt på Bukowski 1988
Renoverad och kompletterad, senare underdel, skador