Hans Hedberg ägg
2017-04-04
452312
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
HANS HEDBERG (1917-2007), skulptur, Biot, Frankrike, i form av ett tudelat ägg, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i rött med inslag av grönt och grått, monogramsignerad, höjd med järnställ ca 9,5 cm
Enstaka mikronagg