Ljuskrona empirestil
2017-04-07
452211
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
LJUSKRONA, empirestil, 1800-talets andra hälft, förgylld brons, för 4 ljus, dekor i form av bockhuvuden, höjd ca 85, diameter ca 40 cm
mindre skador