Claes Giertta ring
2017-04-07
451737
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
CLAES GIERTTA, ring, sterlingsilver, skulptural abstrakt form, Giertta Ab Silversmeden Claes E, Stockholm 1971, höjd ca 14 cm, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 84,6 g
Bruksslitage, mindre repor