Ask med lock silver
2017-04-01
451723
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
ASK MED LOCK, silver, Holland, 1900-talets början, oval form, importstämplar, kontrollstämpel (1853-1953), punsad dekor av värdshusscen, längd ca 13,5 cm, vikt ca 259 g