Tallrikar Kina 1700-tal
2017-04-03
451700
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 2+1 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av bambu, pion samt fåglar i underglasyrblått, guld, diameter ca 23 cm
Nagg