Kina 1700-tal
2017-04-01
451691
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, 1 par, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, konturerat brätte, dekor av strödda blomsterkvistar i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 29 cm
Glasyrnagg