Famille rose 1700-tal
2017-03-31
451165
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, famille rose, varierande dekor av blommor i emaljfärger, diameter ca 21-22 cm
Lagningar, sprickor