Terrin Kina 1700-tal
2017-03-30
450948
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, lockknopp i form av volut, hänklar i form av djurhuvuden, längd ca 30 cm, höjd ca 23 cm
Kantlagningar