Matskedar silver England och Sverige
2017-04-03
450905
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
MATSKEDAR, 4 st, 17/1800-tal, silver och sterlingsilver, Sverige och England, stämplade Samuel Lundal Gävle 1786, Johannes Lagerdahl Eksjö 1812, London 1721 samt 1732, längd ca 20 cm, totalvikt ca 209 g
3 st med gravyr