Soppslevar såsslev silver
2017-03-24
450077
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SOPPSLEVAR, 2 st, SÅSSLEV, silver, Stockholm 1844, Johan Diedrich Schwart Karlskrona 1816, såssleven med otydliga mästarstämplar, svarvade svärtade skaft i trä, längd ca 21,5-46 cm
Bruksslitage, en benknopp saknas