Akke Hugh Malmeström oljemålning
2017-03-23
449433
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
AKKE HUGH MALMESTRÖM (1894-1968): "Sommarlandskap, Byrviken" (Siljansnäs, Dalarna), signerad o daterad AH Malmeström -42, olja på pannå, ca 82x93 cm