Ljuskrona Italien
2017-03-29
448935
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, förgylld metall, kupa samt hängande blomdekorationer i keramik samt manschetter, 6 armar, troligen Italien omkring 1900-tal, senare elektrifierad, 6 lampskärmar i cremevitt siden, höjd 60 cm
Nagg