Strösked
2017-03-18
448509
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
STRÖSKED, silver, Christoffer Nordin, verksam i Huddiksvall (1819-1858), årtalsstämplad 1828, med graverat monogram, längd ca 18 cm, vikt 21 g
Bruks och åldersrelaterat slitage.