Ljusstakar silver 1865
2017-03-15
448009
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, nyrokoko, Möllenborg & Féron, Stockholm 1865, rund profilerad fot, balusterskaft, reliefdekor med ciselerade blommor, lösa stämplade ljushattar, fylld botten, höjd 25 cm
Lagning vid fäste mellan fot och stam samt bristning