Hänge 18 k vitguld briljanter pärla
2017-03-13
447170
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
HÄNGE, 18 k vitguld, 3 briljanter ca 0,10 ct/st, mille griffedekor, odlad barock pärla, 1900-talets första hälft, höjd inkl ögla 3 cm, vikt ca 1,5 g
Pärla med slitage, ursprungligen ett örhänge