Fällbord
2017-03-14
447144
| Klubbat belopp | 900 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FÄLLBORD, 1800-talets mitt, rund skiva med intarsia, höjd ca 74, diameter 75 cm.
Några fanérresningar, bruks och åldersrelaterat slitage.