Skålar med lock Kina
2017-03-11
446913
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLAR MED LOCK, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av figurer i emaljfärger, kalligrafi, med stämpel, diameter ca 10,5 cm, höjd ca 9 cm
Båda skålarna med lagningar, ett lock lagat, det andra med spricka