Royal Dux
2017-03-05
445360
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FIGURIN, porslin, Tjeckien, 1930-tal, Royal Dux, Schaff, i form av diskuskasterksa, polykromt bemålad, delvis glaserad, märkt med tillverkare samt signerad "Schaff", höjd ca 24 cm, längd ca 17 cm