Vas Kina Powder blue
2017-03-06
445003
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, "powder blue", dekor i famille vertestil av kartuscher med lotus samt figur i emaljfärger, järnoxid, höjd ca 22 cm
Ursprungligen med lock, foten med smärre nagg