Fat tenn 1700-tal
2017-03-04
444270
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, 8 st, KAROTT, tenn, ett fat trestämplat samt ett fyrstämplat med otydliga stämplar, 1700-tal samt ett fat 1800-tal, diameter ca 23-42 cm
Slitage, anlupningar, lagningar