Skålfat Japan
2017-03-06
444134
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Japan, 1800-tal, dekor av fågelpar på klippa i underglasyrblått, brättet med körsbärsblom, diameter ca 24,5 cm
Obetydlig nagg, tillverkningsmärken