Gustaf Wilhelm Palm oljemålning
2017-03-01
443965
| Klubbat belopp | 6 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
GUSTAF WILHELM PALM (1810-90): "Wraket af engelska ångbåten Wedington, Gotlands östra kust 1880", signerad och daterad GWP 1884, olja på pannå, ca 20x29 cm