Bordslampa 1800-tal
2017-02-27
443355
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1800-tal, förgylld brons, fasetterat glas, i form av pelare på postament, höjd 78 cm
Smärre nagg och slitage, glas med lagning, omarbetad för el