Kina 1800-tal
2017-02-25
442824
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, ASSIETTER, 3 dlr., porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 20-24 cm
Nagg