Tallrikar Kina 1700-tal
2017-02-25
442809
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 2+1+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), djup modell, oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 22 cm
Enstaka sprickor förekommer, nagg