Famille rose Kina
2017-02-24
442753
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, ASSIETTER, 5 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande europeiserande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 19-28 cm
Fatet med lagning, sprickor, nagg