Penselvas Kina
2017-02-26
442577
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, dekor av figurscen i emaljfärger samt sepia, kalligrafi, höjd ca 29 cm
Fotringen med nagg, livet med spricka (ca 13 cm)