P. G. Thelander etsning
2017-02-20
441624
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
P. G. THELANDER (född 1936), Venus födelse VII, 1965, signerad och numrerad P. G. Thelander 2/20, etsning med utskurna separatinfärgade plåtar, 49,5x63 cm, oramad
LITTERATUR: Haskel 67
Missfärgning av fukt i nedre marginalens kant