Collier odlade saltvattenspärlor
2017-02-19
441071
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
COLLIER, odlade barocka saltvattenspärlor ca 7,5-8,8 mm, 18 k guldlås, dekor med dito pärlor samt fasetterade vita stenar, längd 46 cm, etui
Låset saknar 3 stenar, flertalet pärlor med skador och slitage