Figur Kina
2017-02-20
440720
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FIGUR, porslin, Kina, 1800-tal, polykromt bemålad i emaljfärger, i form av en av de åtta taoistiska odödliga, höjd ca 24 cm
Armen lagad, slitage