Design Rörstrand
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RÖRSTRAND, "Messina", servis, 52 dlr, bestående av: 12 kaffekoppar med fat, 12 tekoppar med fat, 9 moccakoppar med fat, 12 assietter, tekanna, kaffekanna, kanna, sockerskål, sockerskål med lock, gräddkanna, uppläggningsskål, varierande produktionsålder
HISTORIK: I produktion under 1886-1910
Missfärgningar och mindre nagg kan förekomma, kaffekanna, tekanna och kannan med lagningar
440629
2017-02-16