Lockurna Kina Prunus
2017-02-12
440050
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformad, dekor av prunusblom i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd ca 32 cm
Kantlagning, smärre glasyrnagg