Bordsuppsats Kina Frankrike
2017-02-11
439732
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BORDSUPPSATS, porslin samt förgylld brons, Kina/Frankrike, 1800-tal, Kantongods, dekor av figurscen i emaljfärger, omfattning med dekor av maskaroner, girland samt växtornamentik, höjd ca 20 cm, längd ca 32 cm
Bristningar, en hänkel något sned