Seton Ekolsund brons Kina 17/1800-tal
2017-02-15
439532
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VAS, brons, Kina, 17/1800-tal, höjd 25, diameter 24 cm
Proveniens: Familjen Seton ägde och bebodde Ekolsunds slott mellan 1785-1912, föremålen har sedan gått i arv inom släkten.
Bucklor, slitage