Ljuskrona 1800-tal Oscariansk
2017-02-10
439460
| Klubbat belopp | 12 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, stomme i mässing, delvis förgylld, för 15 ljus, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 100 cm
Enstaka prismor saknas