Figurin Popov
Klubbat för:
13 000 SEK
Arviointi
8 000 SEK
Kuvaus
FIGURIN, porslin, Ryssland, Moskva, 1800-tal, Popov porslinsfabrik (1811-1875), i form av man med attribut, polykromt bemålad, höjd ca 14 cm
Kuntoraportti
Avslag, dekordel saknas, nagg
439332
Päivämäärä:
2017-02-10