Skålfat Kina Kangxi wucai
2017-02-08
438950
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), famille verte, wucai, dekor av pioner i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 22 cm
Färgerna med slitage, smärre nagg